Jdi na obsah Jdi na menu
 


VELKOOBJEMOVÝ KONTEJNER

13.-14.6.2020 bude přistaven velkoobjemový kontejner

article preview

Kontejner na velkoobjemový odpad

 

Vratíkov 13. – 14.6. 2020

 

Do velkoobjemových kontejnerů odkládejte:

a) skříně, křesla, židle, dveře, okna pouze v případě jejich demontáže tak, aby byly zbaveny kovových součástí a co nejvíce zmenšete jejich objem. Okna musí být zbavena skla (je možno odložit do separačních kontejnerů na sklo),

b) podlahové krytiny - koberce, linolea,

c) odpady blíže neurčené, které nemají nebezpečné vlastnosti a svou velikostí je nelze odložit do odpadových nádob.

Vámi již odloženou sedací soupravu, válendu nebo jiný nábytek v první řadě nabídněte k odprodeji nebo i za odvoz jiným osobám. I zde může fungovat zpětný odběr upotřebených výrobků a tento již Vámi vyřazený nábytek se jinému může hodit.

 

Do velkoobjemových kontejnerů neodkládejte:

a) odpady nebezpečné

b) odpady kovové

c) vyřazené a nefunkční elektrozařízení - sporáky, pračky, myčky, televizory, počítače apod. – odevzdat na sběrném dvoře Boskovice – Doubravy v rámci zpětného odběru elektrozařízení

d) pneumatiky -  je možno odevzdat ve všech pneuservisech bez nároku na úplatu

e) odpady stavební. Jedná se o cihly, beton keramiku, stavební suť, kámen apod. Tyto je možno odevzdat u oprávněných firem KORA Kunštát, STAPO Blansko.

 

Žádáme Vás o maximální ukázněnost při ukládání objemných odpadů do kontejnerů.

Pokud by se do VOK odkládaly odpady, které sem nepatří, musela by svozová firma provádět jejich vytřídění. Tím se celkové finanční náklady na odstranění tohoto odpadu zbytečně navyšují a jsou to peníze nás všech.